Фетел казнет, Алонсо ги провоцира Германците

Механичарите на МекЛарен, на трката Формула 1 за големата награда на Германија, која се возеше во неделата во Хокенхајм, поставија нов светски рекорд во ...
| | веќе видена | слични

Механичарите на Мекларен Мерцедес успеаа за 2,31 секунда да ги сменат сите четири пневматици на болидот на Џенсон Батон на трката за Големата награда на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот Формула 1 пилот го возвраќа ударот. Луис Хамилтон, возачот на Мекларен кој беше единствениот кој не го заврши германското гран-при во Хокенхајм, ...
| | веќе видена | слични

Во Формула 1 често има непријатности помеѓу ѕвездите, но тие се главно со одбрани зборови кога ќе дојдат драматични ситуации. Овојпат тоа не беше случај со ...
| | веќе видена | слични

Механичарите на Мекларен Мерцедес ги собраа комплиментите на возачите и челниците на британскиот тим откако поставија нов рекорд за време на трката за Големата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фетел казнет, Алонсо ги провоцира Германците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: