Топлиот бран го скрати работно време за два часа

3 копии
2 копии

Три региони од нашата држава ќе бидат зафатени со топлотен бран од портокалова фаза, известува Министерството за здравство по добиените информации од Управата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три региона од државата во сабота ќе бидат зафатени со топлотен бран од портокалова фаза. Од Министерството за здравство ја известуваат јавноста од потребата ...
| | веќе видена | слични

Газдите, посебно од приватниот сектор, не ги почитуваат мерките против топлотниот бран Трудници и на плус 40 се на своите работни места, иако Владата поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 821 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 522 | | | веќе видена

Се носат мерки кои што се непромислени и колку да се каже дека нешто се прави за да се спречи ширењето на заразата истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 278 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 172 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлиот бран го скрати работно време за два часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: