Кошаркарите пристигнаа во Каракас

Кошаркарите на Русија и на Грција на најдобар можен начин, со високи и убедливи победи на стартот од предолимпискиот турнир во Каракас против Кореја (91-56) ...
| | веќе видена | слични

Македонија очекува нови победи од кошаркарите. На три неполни часа пред стартот на мечот со Ангола, прв во рамките од групата Д на квалификацискиот турнир во ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Русија ја постигнаа првата победа на Олимписките квалификации во Каракас и ја потврдија улогата на фаворит. На отворањето Русија ја совлада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кошаркарите пристигнаа во Каракас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: