Светските сили постигнаа договор за Сирија

2 копии

Петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН и земјите што се граничат со Сирија завчера на конференцијата во Женева се согласија дека Сирија треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Женева - Петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН и земјите кои се граничат со Сирија, конференција во Женева во саботата, го поддржаа планот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
сите 848 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 234 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светските сили постигнаа договор за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: