(ВИДЕО) УТРЕ ДОАЃААТ НОВИТЕ СОПСТВЕНИЦИ: Ван Хоол Македонија стана дел од Групација ВДЛ

Ван Хоол Македонија стана дел од Групација ВДЛ. Oва е семејна компанија која се темели на семејни вредности. Велат дека како глобален играч работат да го ...
| | веќе видена | слични

Фреди Љунгберг беше еден од милениците на фановите на Арсенал во својата генерација, а изминатите години не само што остана близок до премиерлигашот, туку во ...
| | веќе видена | слични

Силвија Митевска е таа која изминативе години се обидува да ја подигне родовата еднаквост во спортот во Македонија. Со својата организација тргна од една ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) УТРЕ ДОАЃААТ НОВИТЕ СОПСТВЕНИЦИ: Ван Хоол Македонија стана дел од Групација ВДЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: