Димовски ги претстави инвестициските потенцијали на Македонија пред над 50 јапонски компании

7 копии

Директорот на ТИРЗ, Гоце Димовски пред повеќе од 50 јапонски компании, меѓу кои гиганти како Тошиба, Мицубиши, Нипон стил, Мабучи Мотор и други, ги претстави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Филомена Пљаковска Аспровска, главната извршна директорка и претседателка на УО на Касис АД, единствениот македонски процесор за картични плаќања и пионер ...
| | веќе видена | слични

„Македонската влада е непоколеблива во својата заложба за поттикнување на развиена економија. Наша примарна обврска и фокус се економијата и промоција на нови ...
| | веќе видена | слични

На Бизнис семинарот во Диселдорф, организиран во соработка со Јапонската организација за надворешна трговија, ЏЕТРО (JETRO), Димовски ги презентираше новите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во време кога иновациите и технологијата играат клучна улога во развојот на економиите, стартапите од Западен Балкан добиваат нова ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 320 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 370 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 302 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 123 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски ги претстави инвестициските потенцијали на Македонија пред над 50 јапонски компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: