Блинкен: Авионите Ф-16 се на пат за Украина, летаат на украинското небо веќе ова лето


Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека испраќањето одбранбени системи во Украина, како што е системот Патриот и други, е од клучно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој, по средбата со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел во Брисел, изјави дека очекува конечно по 27 години следење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот парламент ги реафирмира своите позиции за континуираната поддршка за независноста, суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина никогаш нема да стане членка на НАТО, интерес на Алијансата е само таа земја да ја претвори во алатка за уништување на Русија, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: Авионите Ф-16 се на пат за Украина, летаат на украинското небо веќе ова лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: