Луди сцени пред полуфиналето, Дортмунд е обоен во портокалово (видео)

Холандските навивачи цело првенство заслужуваат „десетка“ за атмосферата што ја приредуваат не само на натпреварите, туку и во градовите пред одигрувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пет лица се повредени во тепачка меѓу навивачи на англиската и холандската фудбалска репрезентација во Дортмунд пред вечерашното полуфинале на Европското ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се судрат две спротивставени страни навивачи и нивната вкупна бројка достигнува вкупно 150.000, а на тоа ќе се додаде и многу пиво, тогаш за очекување ...
| | веќе видена | слични

Јулијан Нагелсман пред почетокот на Европското првенство донесе изненадувачка одлука, откако не го вклучи Карим Адејеми на списокот на фудбалери на Германија. ...
| | веќе видена | слични

Пет лица се повредени во тепачка, како што објавивме претходно, меѓу навивачи на англиската и холандската фудбалска репрезентација во Дортмунд пред вечерашното ...
| | веќе видена | слични

Тотален хаос владее на улиците на Дортмунд каде вечерва фудбалерите на англиската и холандската репрезентација ќе го одиграат полуфиналниот меч од Европското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиските фанови имаа пресметка со холандски пред полуфиналето кое вечерва се игра во Дортмунд, но покрај оние кои беа загреани за тепање, има и такви кои се ...
| | веќе видена | слични

Тотален хаос владее на улиците на Дортмунд, каде англиските и холандските фудбалери вечерва ќе го одиграат полуфиналниот натпревар на Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 211 | | | веќе видена

Платформата на граѓански организации за борба против корупција реагира на соопштението на Државната комисија за спречување на корупција, во кое се изнесуваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 167 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 111 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луди сцени пред полуфиналето, Дортмунд е обоен во портокалово (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: