Ламин Јамал: „Суперѕвездата е родена“


Најголемата млада ѕвезда во фудбалот Ламин Јамал ​​одби да го носи бројот 10 во Барселона и на грбот ќе има 19 под презимето. Причината поради која не го сакал ...
| | веќе видена | слични

Супер талентираниот тинејџер Ламин Јамал кој блескаше на Европското првенство во новата сезона во Барселона ќе настапува со нов број на дресот. Јамал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 414 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 317 | | | веќе видена

Повлекувањето на Џо Бајден од трката за Белата куќа остава празнина на демократското изборно ливче што партијата сега брза да ја пополни. Ова се потенцијалните ...
сите 103 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, вечерва изјави дека по повлекувањето на американскиот претседател Џозеф Бајден ...
сите 201 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ламин Јамал: „Суперѕвездата е родена“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: