КАСАМИ: Груби и Рустеми со Коридорот 8 направиле дела за кои веројатно ќе треба да одговараат

2 копии

Првиот човек на Движењето Беса, Билал Касами, во „Дејли Клик“ на ТВ21 изјави дека разговорите со компанијата „Бехтел и Енка“ одат во вистинска насока и дека ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство не гледа ништо спорно ниту незаконски во милионскиот бонус што си го поделија обвинителите од некогашното СЈО на чело со Катица Јанева. „ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците на базата „Отворени финансии“ на Министерството за финансии покажала дека обвинителите на СЈО добиле приближно еден милион евра надоместоци, пишуца ...
| | веќе видена | слични

„Кога Академик проф. д-р Владо Камбовски ќе каже „Пред себе имаме една одлична докторска дисертација која ги задоволува сите критериуми на научен пристап и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“, потврди за МИА директорот ...
| | веќе видена | слични

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева го загуби правото да работи во канцеларијата на својот син. При контрола направена од Управата за извршување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 643 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 960 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 366 | | | веќе видена

Надлежните служби апелираа до граѓаните да избегнуваат активности на отворено кои можат да предизвикаат пожар, како што се палење сува трева и гранки или ...
сите 258 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 132 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена

Пристигнете на аеродромот најмалку три часа пред летот, апелираат од „Визер“ по денешниот ИТ-колапс. Се очекуваат потенцијални прекини поради тековниот проблем ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАСАМИ: Груби и Рустеми со Коридорот 8 направиле дела за кои веројатно ќе треба да одговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: