Во пожарот кај Пепелиште зафатени околу триста хектари


Кога ќе престанат огновите и пожарите, веднаш да седнеме, да не чекаме да дојде следното лето, да го препрочитаме Законот за управување со кризи и да ја ...
| | веќе видена | слични

На првата следна седница на Советот на општина Битола, градоначалникот Тони Коњановски ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна на Советот на ...
| | веќе видена | слични

На првата следна седница на Битолскиот Совет градоначалникот Тони Коњановски ќе поднесе иницијатива, за доделување награда за вработените во Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Мирна сум знаејќи дека генералот Стојанче Ангелов ќе ја преземе командата со војниците. Знаеме дека се работи за врвно едуцирани пилоти, не само вешти, туку и ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова бара веднаш да се препрочита Законот за управување со кризи и целосно преиспитување на организацијата внатре, со цел ...
| | веќе видена | слични

Таа е уверена во, како што рече, способноста на директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов и неговиот тим, како и во подготвеноста на ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на укажаната потреба и побарувања за поголем обем на ангажман во гасењето на пожарите, донесов одлука за ангажирање на дополнителни 200 припадници ...
| | веќе видена | слични

На територија на општина Штип од утрово на неколку позиции на планината Серта се пожарникарите, припадниците на Армијата и на полицијата, како и ловџии. Од ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов преку видео изјава соопшти дека заедно со Главниот штаб за управување со кризи рано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 1025 | | | веќе видена

Тајната служба на САД соопшти дека отфрлила некои барања од предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми безбедноста ...
сите 385 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 49 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 321 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 77 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 506 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пожарот кај Пепелиште зафатени околу триста хектари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: