Наставниците и родителите преку прашалник одговараат дали сакаат или не пролетен распуст во новата учебна година

Наставници, ученици и родители/старатели преку пополнување прашалник треба да го дадат своето лично мислење дали сакаат летен распуст во наредната учебна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради различни ставови околу пролетниот распуст на учениците, Министерството за образование и наука испрати прашалник до училиштата, со цел сите засегнати – ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука информира дека во тек е изработка на календарите за организација на работата на основните училишта и на средните училишта ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ќе ги консултира училиштата и јавноста дали и наредната учебна 2024-2025 година да има пролетен распуст за основците и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

МОН ќе ги консултира јавноста и наставниците за организирање пролетен распуст во учебната 2024 – 2025 година. Министерството за образование и наука информира ...
| | веќе видена | слични

Наставниците, учениците, родителите/старателите може да го дадат своето лично мислење за организирање на пролетен распуст во учебната 2024-2025, поради ...
| | веќе видена | слични

МОН во соопштение наведува дека поради различни ставови околу потребата од пролетен распуст испратило прашалник до училиштата, достапен на линкот, со цел сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставниците и родителите преку прашалник одговараат дали сакаат или не пролетен распуст во новата учебна година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: