Британската полиција се уште трага по вооружен маж кој уби три жени во Лондон

Се верува дека мажот е вооружен со самострел. Полицијата соопшти дека синоќа трите жени, кои се во роднинска врска, биле пронајдени во тешка состојба во куќа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кениската полиција денеска уапси „сериски убиец“ кој призна дека убил 42 жени, откако во депонија во Најроби беа пронајдени девет осакатени тела. Колинс ...
| | веќе видена | слични

Кениската полиција уапси 33 -годишен сериски убиец откако на депонија јужно од Најроби беа пронајдени осакатени тела на жени. Шефот на Управата за криминални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската полиција денеска уапси 34-годишен маж под сомнение дека е вмешан во смртта на двајца мажи, чии делови од телото биле пронајдени во фрлени куфери во ...
| | веќе видена | слични

Едно лице е уапсено под сомнение за убиство откако претходно беа откриени човечки останки спакувани во куфери на висечкиот мост Клифтон во Бристол. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маж (26) е уапсен на лице место и е осомничен за убиство на бебето, запоставување дете и прикривање на раѓање. Покрај него, уапсена е уште една жена која е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера беа пронајдени посмртните останки, истрагата и потрагата по осомничениот ја презеде Скотланд Јард, пренесува Sky News. Полицијата соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 258 | | | веќе видена

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 133 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската полиција се уште трага по вооружен маж кој уби три жени во Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: