Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо


Енцо Фернандез доби поддршка од големите политички фигури внатре во својата татковина. Откако на социјалните мрежи се појави видео од песна која Француската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аргентинскиот претседател Хавиер Милеи одлучи да го отпушти заменикот министер за спорт на земјата, Хулио Гаро, кој го повика капитенот на репрезентацијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не се стишува бурата која што ја предизвикаа аргентинските фудбалери кои при прослава на освоениот пехар на Копа Америка пееја една песна во која ги исмеваат ...
| | веќе видена | слични

Поради расистичкиот скандал на прославата на аргентинската фудбалска репрезентација по повод освојувањето на титулата на Копа Америка, настанаа превирања на ...
| | веќе видена | слични

Сите француски фудбалери на Челзи веднаш по инцидентот го избришаа својот соиграч од профилите на социјалните мрежи. Исто така, еден Белгиец и еден фудбалер од ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат реакциите во Челзи по скандалот на Енцо Фернандез кој по репрезентативниот настап во финалето на Копа Америка ги навреди Французите на расна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: