Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада“ догодина ќе прерасне во меѓународен

Се е подготвено за утрешното издание на Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада“ кое пред платото на Офицерскиот дом во Битола ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Културниот информативен центар (КИЦ) во Скопје во соработка со сродните културни центри од Скопје, Кратово, Крушево и Битола организира интердисциплинарен и ...
| | веќе видена | слични

Ова е единствениот фестивал во државата што ја сочува староградската музика, како еден од белезите на битолската градска традиција. Изведувачите ќе настапат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 912 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 166 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада“ догодина ќе прерасне во меѓународен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: