Синдикатот на новинарите бара медиумите да преземат мерки за заштита од високи температури


„Земјава според УХМР е во топлотен бран и влегува во портокалова фаза, која носи опасност од влошени временски услови кои носат значителен ризик по здравјето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани мои, во следните часови како резултат на ладен атмосферски фронт од север и тоа во горниот слој од атмосферата, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промена на времето, и намалување на температурите од понеделник најавува метеопрогнозерот Славчо Попоски. Како што објави на неговата веб страна „Метеоаларм“ ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани мои, по екстремно високите температури кои зафатија многу делови од европскиот континент, особено источните предели ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1120 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 296 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот на новинарите бара медиумите да преземат мерки за заштита од високи температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: