Со градски воз министерот Николовски ќе го намалува сообраќајниот хаос во Скопје, но следната година, кога ќе има и нова локална власт

Покрај изградбата на автопати и железнички пруги низ кои ќе минуваат најголем број товарни возови и најмногу патници, во приоритетите на министерот за ...
| | веќе видена | слични

„Стратешка цел на Владата е реализација на брза пруга Скопје – Солун и тоа е главен фокус на министерот. Тоа е една од основните визии на новиот министер и за ...
| | веќе видена | слични

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Додека партискиот шеф, а сега – премиер, Христијан Мицкоски, во предизборниот процес често го критикуваше Договорот со Американско-турскиот конзорциум „Бехтел ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Србија има изградено брза пруга од Белград до Нови Сад со брзина до 200 км на час. До крајот на годината готова ќе е брзата пруга до Суботица, а во 2028 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2028 година готова ќе биде и брзата пруга Белград-Ниш. Се работи и на делницата од Ниш до македонската граница, за што Белград ќе аплицира за средства од ...
| | веќе видена | слични

„Што се однесува до пругата Ниш-Скопје, ние во моментов работиме на пругата Белград- Ниш, долга 230 километри, а работиме и на делот од 23 километри од пругата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Очекувам Јавното обвинителство да биде поефикасно и да постапи по информациите содржани во ревизорскиот извештај. Јас лично доставив три предмети за кои сметам ...
| | веќе видена | слични

Тој во интервју на Алфа потенцираше дека два од трите доставени предмети се директно поврзани со наводите кои биле објавени од страна на Државната ревизија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 98 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со градски воз министерот Николовски ќе го намалува сообраќајниот хаос во Скопје, но следната година, кога ќе има и нова локална власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: