Меси урива рекорди, сега пред него е само Роналдо!


2 копии

Претседателот на Колумбија, Густаво Петро најави дека понеделеник ќе биде неработен ден во оваа јужноамериканска држава во случај на победа на колумбиската ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Аргентина се пласираше во ново финале на Копа Америка и ќе се бори за уште една голема титула, но во најавите за спектаклот кој ги чека со Колумбија, ...
| | веќе видена | слични

Натпреварувањето на Копа Америка се наближува кон својот крај, а Аргентина н 14. јули ќе се обиде да го одбрани трофејот освоен од последното издание. ...
| | веќе видена | слични

Се ближи крајот на Копа Америка, а Аргентина во финалето, на 14 јули, ќе се обиде да ја одбрани титулата против Колумбија. Но, аргентинската јавност деновиве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 318 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 370 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 304 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 124 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси урива рекорди, сега пред него е само Роналдо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: