Престанете со валкани политички игри, реагира Комунална хигиена до градоначалникот на Кисела Вода


„Нашите очекувања беа дека досега ќе бидат поднесени пријави против прекршителите на Законот за јавна чистота кои секојдневно ја загадуваат животната средина и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На температури кои надминуваат 40 степени цистерната на ЈП ПОЦ, освен наутро започна да ги мие улиците и навечер. Градоначалникот на Општина Центар смета дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Детали среда, 17 јули 2024 Се почести се поплаките од граѓаните за нередовното собирање на сметот од градските улици кој освен што е извор на непријатна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подолго време траат препукувањата меѓу скопските општини и Град Скопје околу одржувањето на хигиената. Општините обвинуваат дека нередовно се собира ѓубрето и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Левица истакнуваат дека ребалансот на Буџетот на Град Скопје беше заеднички изгласан од навидум двете спротивставени политички партии СДС и ДПМНЕ во Советот ...
| | веќе видена | слични

Откако до општината пристигнале бројни поплаки од граѓани за полни контејнери и лоша миризба низ општина Центар, но и низ целиот град, општината самостојно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престанете со валкани политички игри, реагира Комунална хигиена до градоначалникот на Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: