Министерката Божиновска оствари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа Силвестри

Министерката за енергетика, рударство и минеални суровини, Сања Божиновска, денеска освтари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

во министерството за транспорт, заменик на претседателот на Владата и министер за транспорт Александар Николоски и директорот на ЈП ЖРСМ Инфраструктура Синиша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За динамиката на капиталните проекти што во државава се реализираат со поддршка од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и можноста за идна соработка со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, денеска се сретнал со амбасадорот на Турција, Фатих Улусој и со претставникот на УНХЦР ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од Министерството, на средбата со амбасадорот на Турција, било изразено задоволство од одличните билатерални односи кои се во духот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Африм Гаши оствари средба со украинската амбасадорка во Република Македонија Лариса Дир, на која беа разменети мислења околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката Божиновска оствари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа Силвестри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: