Екстремно високи температури, пред нас е портокалова фаза


2 копии

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

А на гасењето на пожарите не помага ниту времето. Денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ...
| | веќе видена | слични

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 36 до 43 степени. УВ-индексот ќе има вредност 10. Во Скопје сончево и ...
| | веќе видена | слични

За волонтерите Валентина Стефановска, Тијана Мировска, Анид, Аријан и Арѓент овие денови додека Скопје е во портокалова фаза, не се едноставни. Во најтоплиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 854 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон изјави дека е уверен дека американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ќе помогне да се стави крај на војната ...
сите 433 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 79 | | | веќе видена

Од утре цела Европа ќе ја биде зафатена од ладен бран од кој ќе доаѓа од север, а под ова влијание ќе биде и Балканскиот Полуостров како и нашата Македонија и ...
сите 263 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 88 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екстремно високи температури, пред нас е портокалова фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: