Божиновска – Силвестри: разменети мислења во сферата на економијата и енергетиката

Министерката за енергетика, рударство и минеални суровини, Сања Божиновска, денеска освтари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа ...
| | веќе видена | слични

Предавање на сите ревизорски извештаи досега кои се спроведени во делот на институциите под надлежноста на Министерството за енергетика и договарање на процес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката Сања Божиновска, во рамките на активностите со претставници на општините, a во насока на презентирање на приоритетите на новото Министерство за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Побрза, порационална и пооптимизирана работа на новото Министерство за енергетика имаат за цел десетте закони кои попладнево ги донесе Собранието. Пратениците, ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економски прашања, труд и енергетска политика попладнево, во рамки на втората седница, ги разгледа и ги даде на натамошна постапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието денеска ја започнa 10. седница на која за натамошна постапка беа прифатени десет закони по скратена постапка, кои, како што објаснија пратениците, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерката за енергетика, рударство и минерални суровини Сања Божиновска, денеска имаше работна средба со претставниците на МАРЕС – Македонската асоцијација ...
| | веќе видена | слични

Надлежностите и вработените од Агенцијата за енергетика ќе преминат во новото Министерство, а надлежноста на управниот одбор на Агенцијата за задолжителни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 460 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 138 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновска – Силвестри: разменети мислења во сферата на економијата и енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: