МВР ќе истражува кој намерно ја пали депонијата „Вардариште“

2 копии
2 копии

Општина Гази Баба обезбеди прочистувачи на воздух за детските градинки „25 Мај“ и „Детска радост“. Согласно техничките карактеристики, еден прочистувач на ...
| | веќе видена | слични

Тимови составени од униформирана полиција, инспектори од ЕВР при СВР Скопје и инспектори од Инспекторатот на Општина Гази Баба почнаа со вонредни патроли во и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-градоначалникот на Општина Аеродром Дејан Митески побара од Град Скопје под итно да го стави под контрола Вардариште откако синоќа жителите на Аеродром ...
| | веќе видена | слични

Аеродромци беа сведоци на високи пламени оган и на густ чад со неподнослива миризба. Митески заедно со градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски заедно со заменик градоначалникот на Аеродром Дејан Митески, началникот на СВР Скопје Сашо Топаловски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 98 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР ќе истражува кој намерно ја пали депонијата „Вардариште“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: