ВМРО-ДПМНЕ: За хаосот во ЈСП одговорен е директорот од СДС и нивниот коалиционен Данела


Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДС за ЈСП СДС се единствено одговорни за хаосот во ЈСП. Директорот на ЈСП е нивен партиски активист, тој ...
| | веќе видена | слични

Ова прашање го поставуваат жителите на градот, кои долго време се жалат за состојбите со автобускиот превоз. За алармантната состојба во претпријатието ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашањето „Дали се чувствувате безбедни во јавниот превоз?“ . Според резултатите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Се случува тотален хаос со јавниот превоз во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ го доведе ЈСП во катастрофална состојба. Автобусите доцнат често и воопшто ги нема, по топлото ...
| | веќе видена | слични

Автобусите доцнат често и воопшто ги нема, по топлото време граѓаните со часови губат време и не можат навреме да стигнат никаде. Во преполни автобуси луѓе ...
| | веќе видена | слични

Јавниот превоз во главниот град утрово беше причина да реагираат од опозициската СДСМ. За неорганизираноста и доцнењето на автобусите во Скопје тие ги ...
| | веќе видена | слични

Драматична е ситуацијата со ЈСП откако директорот на ова претпријатие Драги Кушовски го потврди она што долго време се говореше во јавноста. Тој во неговото ...
| | веќе видена | слични

СДСМ повторно го вперува прстот во ВМРО-ДПМНЕ околу проблемите во Градот Скопје и работата на јавните градски претпријатија. Според опозициската партија, се ...
| | веќе видена | слични

На носилка изнесен патник од автобус на ЈСП. Му се слошило од жешкото и колабирал. Со возило на итната помош бил пренесен во градската болница. Лицето било со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 258 | | | веќе видена

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 133 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: За хаосот во ЈСП одговорен е директорот од СДС и нивниот коалиционен Данела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: