Фердинанд: Тоа што го прави Јамал е илегално


Европската фудбалска унија (УЕФА) најави дека правилото воведено на годинашното Европско првенство (ЕП) според кое само капитените можеа да разговараат со ...
| | веќе видена | слични

Голот на 17-годишниот шпански фудбалер Ламин Јамал во полуфиналето на Европското првенство против Франција е прогласен за најубав гол на тој шампионат, објави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Голот на шпанскиот репрезентативец Ламин Јамал ​​во полуфиналето против Франција е избран за најубав на Европското првенство , соопшти Европската фудбалска ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска УЕФА го одбра идеалниот тим на ЕУРО 2024, следуваше и изборот на ТОП-10 голови на првенството. Се разбира дека голот на Ламине Јамал (Шпанија) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1122 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 305 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена

Тоа што го правам е дека ја исполнувам мојата христијанска должност. Ако сте на позиција, можете да делувате нештата да се влошат или лошите работи да се ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фердинанд: Тоа што го прави Јамал е илегално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: