Спречен шверц на јагниња наменети за извоз во Албанија

12 копии

Царинската управа спречи обид за нелегално изнесување девизи на граничен премин Табановце во износ од 6.850 евра, кои македонски државјанин не ги пријавил. ...
| | веќе видена | слични

„Лицето, инаку сопатник во товарно моторно возило и возачот на камионот на прашање на царинските службеници дали имаат нешто за пријавување одговорија дека ...
| | веќе видена | слични

Девизите се одземени, а против лицето е поднесена и пријава за девизен прекршок, информираат од Царинската управа.  Лицето, инаку сопатник во товарно моторно ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин се обидел преку граничниот премин Табановце да изнесе 8.850 евра без да пријави потекло на парите. Цариниците одземале 6.850 евра, а ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Инспектори од Служба за мобилни скенери спречија нелегален изнес на девизи на граничен премин Блаце во износ од 7.800 евра, откако при контрола на патник ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин сакал да изнесе од земјата поголема сума девизи, но при контрола од цариниците на граничниот премин Блаце било утврдено дека има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицето е македонски државјанин кој патувал со автомобил со чешки регистарски таблички. Истиот на прашање на царинските инспектори дали има нешто да пријави ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Над сто парфеми „Гисада“ во вредност од 240 илјади денари се запленети од страна на царински службеници на влез на граничен премин Табановце откако возач на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 258 | | | веќе видена

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 133 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спречен шверц на јагниња наменети за извоз во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: