Спремни сме сега да ги усвоиме уставните измени, но да стапат во сила кога сите членки на ЕУ ќе го ратификуваат пристапниот протокол, кажа Мицкоски во САД


За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот Христијан Мицкоски кажа дека македонската власт е спремна уште сега во парламентот да ги усвои ...
| | веќе видена | слични

Очекувам зрел и добрососедски однос од Грција, ние како држава направивме и повеќе од обврските кои ги пишува во Преспанскиот договор, а тие се уште за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Не се согласувам со вашата констатација дека не го почитувам договорот од Преспа. Не сум среќен со тој договор, знаете како тој договор беше донесен во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за „Ал џезира“, говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот истакна дека ставот на Владата по ова прашање е јасен ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
| | веќе видена | слични

Тој потенцираше дека вистинското прашање е зошто другата страна, односно Грција не го почитува Договорот од Преспа. „Вистинското прашање е зошто другата страна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за одбрана Владо Мисајловски вели дека треба да покажеме дека се гордееме со нашата земја, дека сме горди Македонци. Во интервју за МРТ од Вашингтон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана Владо Мисајловски денеска директно од Вашингтон во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 порача дека Македонија многу одамна заслужила да е дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 245 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 368 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спремни сме сега да ги усвоиме уставните измени, но да стапат во сила кога сите членки на ЕУ ќе го ратификуваат пристапниот протокол, кажа Мицкоски во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: