Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму


Утре на Арената „Тодор Проески“ од 20:30 часот Тиквеш ќе го игра својот прв натпревар на европска сцена, а противник ќе биде екипата на Бреидабнлик од Исланд. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот шампион Струга Трим Лум го заврши настапот во квалификациите за Лигата на шампионите. Откако на првиот меч во главниот град на Словачка стружани ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Љум со уште еден пораз од Слован Братислава го заврши настапот во квалификациите за Лигата на Шампионите. Уште на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкендија утре на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток во 20 часот ќе ја пречека ерменска Ноа во реванш натпревар од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски прволигаш Тиквеш утре од 21.15 часот ќе му гостува на исландски Бреидаблик во реванш натпреварот од воведното коло во Конференциската ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум го заврши својот настап сезонава во квалификациите за Лигата на шампионите откако во првото коло беше елиминиран ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: