Приведен 30-годишен маж во Гостивар по пријава на неговиот татко

33-годишник од Пробиштип бил фатен со дрога во својот дом додека бил на одмор од затвор. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе ...
| | веќе видена | слични

Мајка пријавила син за агресивност, оштетување покуќнина и пожар во соба и затоа лишен од слобода бил жител на неготинско село, информираа денеска од СВР ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

СВР Скопје го расчистил случајот со обидот за убиство на градоначалникот на Арачиново од 1 април годинава. Откриен е идентитетот на сторителот на кривичното ...
| | веќе видена | слични

- Вчера  во 15.15 часот, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода М.А.(27) од неготинско село, постапувајќи по претходна пријава од неговата ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, тие биле затекнати со уште едно лице при извршување „тешка кражба“ во објект на поранешна, сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 296 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен 30-годишен маж во Гостивар по пријава на неговиот татко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: