Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика: Секој што направил криминал ќе мора да одговара

Предавање на сите ревизорски извештаи досега кои се спроведени во делот на институциите под надлежноста на Министерството за енергетика и договарање на процес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката Сања Божиновска, во рамките на активностите со претставници на општините, a во насока на презентирање на приоритетите на новото Министерство за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Побрза, порационална и пооптимизирана работа на новото Министерство за енергетика имаат за цел десетте закони кои попладнево ги донесе Собранието. Пратениците, ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економски прашања, труд и енергетска политика попладнево, во рамки на втората седница, ги разгледа и ги даде на натамошна постапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието денеска ја започнa 10. седница на која за натамошна постапка беа прифатени десет закони по скратена постапка, кои, како што објаснија пратениците, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Министерката за енергетика, рударство и минерални суровини Сања Божиновска, денеска имаше работна средба со претставниците на МАРЕС – Македонската асоцијација ...
| | веќе видена | слични

Надлежностите и вработените од Агенцијата за енергетика ќе преминат во новото Министерство, а надлежноста на управниот одбор на Агенцијата за задолжителни ...
| | веќе видена | слични

Новото парламентарно мнозинство продолжува со исполнување на предизборните ветувања, рече на денешната прес-конференција пратеникот Бојан Стојаноски. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 415 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 109 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 160 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика: Секој што направил криминал ќе мора да одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: