Илјадници станови се празни, а цената на квадратот во Скопје и натаму расте

2 копии

Време зa читање: 2 минути Становите во Скопје за една година поскапеле за 11,5 проценти. Податокот од Народната банка се однесува на состојбата во второто ...
| | веќе видена | слични

Скопје Инфо вчера објави дека цените на становите во Скопје во вториот квартал од годинава се зголемиле за 11,5 проценти на годишно ниво, а поскапување од 8,2 ...
| | веќе видена | слични

Станови од сто квадрати во центарот на Скопје по цена од над 200.000 евра, 40 квадрати стан во Аеродром над 80.000 евра, 43 метри квадратни стан во Карпош ...
| | веќе видена | слични

Деканот на Градежниот факултет во Скопје, Горан Марковски денеска информираше за намален интерес за студирање на оваа струка. Па оттаму, тие биле загрижени за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 920 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 377 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 414 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, вечерва изјави дека по повлекувањето на американскиот претседател Џозеф Бајден ...
сите 215 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници станови се празни, а цената на квадратот во Скопје и натаму расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: