Политико: Унгарскиот премиер во писмо до ЕУ ги повторува позициите на Путин за Украина

Унгарскиот премиер Виктор Орбан во писмо до претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, ги повторува ставовите на рускиот претседател Владимир Путин за ...
| | веќе видена | слични

Во Унијата веќе подолго време има бојкот и блокади на Унгарија. Тоа е поврзано со односот на државата кон самата ЕУ и споделените вредности, како и со ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто ги критикуваше обидите на Европската унија да ѝ забрани на неговата земја да има контакти со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбивањето на раководството на ЕУ да преговара со Унгарија и заканата со бојкот нема да ја принудат Будимпешта да ја прекине мировната мисија за решавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој, по средбата со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел во Брисел, изјави дека очекува конечно по 27 години следење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот парламент ги реафирмира своите позиции за континуираната поддршка за независноста, суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политико: Унгарскиот премиер во писмо до ЕУ ги повторува позициите на Путин за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: