Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни


2 копии

Во Франција е отворена истрага против сопругата на поранешниот претседател Никола Саркози, Карла Бруни за нејзината поврзаноста со пари од Либија во ...
| | веќе видена | слични

Прогонетиот и мистериозен кинески бизнисмен Гуо Венгуи беше прогласен за виновен од американските судови за измама на неговите онлајн следбеници за милијарди ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Поранешниот француски фудбалер Патрис Евра (43) е осуден на условна казна од 12 месеци затвор поради напуштање на своето семејство во периодот од мај 2021 до ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски репрезентативец Патрис Евра се најде во центарот на вниманието поради работи неповрзани со фудбалот откако беше објавено дека добил ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешната прва дама на Франција и супермодел Карла Бруни е обвинета за корупција и се соочува со затворска казна. 56-годишната Бруни е обвинета за притисок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната прва дама на Франција, Карла Бруни-Саркози е обвинета за влијание врз сведокот кој го обвинува нејзиниот сопруг, поранешниот француски претседател ...
| | веќе видена | слични

Обвиненија за притисок врз сведок кој тврдеше дека поранешниот француски претседател Никола Саркози добил незаконско финансирање од Либија за неговата изборна ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро за време на неговиот мандат проневерил накит вреден 1,2 милиони долари, се наведува во истражниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 98 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: