Начо за голот на Јамал: Кога почнавме да размислуваме што да правиме, најмладото момче во репрезентацијата дојде до израз


Дефанзивецот на шпанската фудбалска репрезентација Начо ги искажа впечатоците за победата над Франција (2:1) во полуфиналниот натпревар од ЕП 2024 година.– ...
| | веќе видена | слични

Супер талентираниот тинејџер Ламин Јамал кој блескаше на Европското првенство во новата сезона во Барселона ќе настапува со нов број на дресот. Јамал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 920 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 377 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 414 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, вечерва изјави дека по повлекувањето на американскиот претседател Џозеф Бајден ...
сите 215 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Начо за голот на Јамал: Кога почнавме да размислуваме што да правиме, најмладото момче во репрезентацијата дојде до израз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: