„МСУ – Скопје ремек дела за сите“ – единствен македонски проект избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна Европа“

3 копии

Од вкупно 46 пријавени проекти, „МСУ- Скопје ремек дела за сите” е единствен македонски проект, избран уште во првиот повик за грантови од „Фондот за културно ...
| | веќе видена | слични

Музејот на современа уметност (МСУ) во Скопје е избран да добие грант од Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна Европа за 2024, преку ...
| | веќе видена | слични

Членовите на стручната евалуациона комисија едногласно заклучија дека МСУ-Скопје е еден од водечките музеи во државата и затоа е од суштинско значење музејот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 211 | | | веќе видена

Платформата на граѓански организации за борба против корупција реагира на соопштението на Државната комисија за спречување на корупција, во кое се изнесуваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 167 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Ќе заштедиме како држава 120 милиони евра со заемот од Унгарија, наместо да се земеше заем од друго место, на основа на тоа што каматата од 3,25 отсто е многу ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МСУ – Скопје ремек дела за сите“ – единствен македонски проект избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна Европа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: