Судот во Москва издаде потрница по вдовицата на Алексеј Навални

Окружниот суд во Москва денеска издаде налог за апсење во отсуство по вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални – Јулија Навални, поради наводно ...
| | веќе видена | слични

Судот во Москва издаде налог за апсење на Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, под обвинение за екстремизам. Таа порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвиненијата покренати против Јулија Навални, која живее надвор од Русија, во отсуство се однесуваат на нејзиното наводно „учество во екстремистичко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Судот во Москва, издаде налог за апсење на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални под обвинение за екстремизам, објавија државните медиуми, а ...
| | веќе видена | слични

Русија вчера издаде налог за апсење на Јулија Навални, обвинувајќи ја прогонетата вдовица на опозицискиот лидер Алексеј Навални за учество во „екстремистичка ...
| | веќе видена | слични

Судот во Москва нареди Јулија Навални, вдовицата на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални, да биде уапсена во отсуство на два месеци. Судот ја ...
| | веќе видена | слични

Басманскиот Окружен суд во Москва денеска издаде налог за апсење во отсуство на Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот во Москва издаде потрница по вдовицата на Алексеј Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: