МАКРОН ГИ КИДНАПИРАШЕ ИНСТИТУЦИИТЕ?! „Се обидува да ги избрише изборните резултати“

Победниците на изборите од француската левичарска коалиција Нов народен фронт (НФП) се огласија откако Емануел Макрон одби да го смени актуелниот премиер на ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон ја прифати оставката на премиерот, но го задржа на чело на преодната влада. Кабинетот на Макрон соопшти дека францускиот ...
| | веќе видена | слични

Франција влегува во невидена политичка фаза, при што Емануел Макрон е повикан да се справи со деликатни рамнотежи, до назначувањето на новиот премиер, кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Набрзина формираната левичарска коалиција Нов народен фронт (NFP), која победи на парламентарните избори во Франција, се соочува со тест на единство околу ...
| | веќе видена | слични

Социјалистите во неделата ја отфрлија кандидатурата на Игет Бело од француската прекуморска територија Реунион во име на радикалната левичарска партија ...
| | веќе видена | слични

Шпанската крајнодесничарска партија Вокс се повлече од коалицијата со конзервативната Народна партија (ПП) во пет клучни региони по несогласувањата околу ...
| | веќе видена | слични

Францускиот премиер Габриел Атал беше избран за лидер на групата на неговата партија во Националното собрание, додека политичарите од сите страни се обидуваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 98 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКРОН ГИ КИДНАПИРАШЕ ИНСТИТУЦИИТЕ?! „Се обидува да ги избрише изборните резултати“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: