ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ САРАЕВО Во кафуле на Грбавица била фрлена бомба

Во вчерашното пукање во близина на шиитска џамија во главниот град на Оман загинаа шест лица, вклучително и еден полицаец, јави оманската државна новинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Експлозијата се случила покрај кафе-ресторан преполн со луѓе кои на телевизија го следеле финалето на фудбалскиот шампионат Еуро 2024 година. „Потврдивме дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу загинатите има и пет лица кои минувале покрај кафулето кога експлодирал паркираниот автомобил, рече портпаролот, додавајќи дека од силината на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ САРАЕВО Во кафуле на Грбавица била фрлена бомба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: