Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај им врачи благодарници” Илинден” на Дејан Костески, Претседател на Ракометен клуб “Енхалон“, Струга


Со одлука на раководството на друштвото, по повод 15 – годишнината од формирањето на друштвото на г-дин Дејан Костески, Претседател на Ракометен клуб ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Прогласат на друштвото за семакедонско помирување и обединување, што го објавивме пред десетина дена, денеска го потпиша Никола Ѓурѓај, претседател на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на друштвото „Преспа" Едмонд Темелко информираше дека почнало „обединувањето на Македонците во Албанија". - Прогласат на друштвото за ...
| | веќе видена | слични

„Суштината на тужбата е да нè замолчат како партија, да ги замолчат и сите македонски друштва и Македонци во Албанија со цел големобугарската асимилаторска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарска фондација ја тужи партијата на Македонците во Албанија и бара оштета од 10.000 евра. Фондацијата „Бугарска меморија” на Милен Врабевски од Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Тужбата на бугарската фондација следува по дописот кој МАЕИ на 24 јануари годинава го испрати до премиерот на Албанија, Еди Рама, до највисоките албански ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата бара од судот во Корча „да ја натера МАЕИ да ѝ ја надомести нематеријалната штета, во износ од 10 илјади евра, предизвикана како резултат на ...
| | веќе видена | слични

Во декларацијата од 8 точки објвена од МД “Илинден”-Тирана, обвинуваат за пописен фалсификат и велат дека ги отфрлаат резултатите кои според нив, не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 920 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 414 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај им врачи благодарници” Илинден” на Дејан Костески, Претседател на Ракометен клуб “Енхалон“, Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: