(ВИДЕО) „Блиц криг“ на шпански начин за финале на ЕП


3 копии

 Детали сабота, 13 јули 2024 Ламин Јамал денес полни 17 години (роден е на 13 јули), а утревечер (14.07) со шпанската репрезентација ќе игра во финалето на ...
| | веќе видена | слични

Бисерот на Барса, на Шпанија, но и на светскиот фудбал, Ламине Јамал утре ќе полни 17 години. По тој повод, но и по се она што фантастичниот тинејџер досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ламин Јамал постигна спектакуларен гол во полуфиналето со Франција и ја врати Шпанија во игра, па неговото ремек-дело се покажа како инспирација за победнички ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот „Мундо Депортиво“ објави не многу позната информација поврзана со личните податоци на Ламин Јамал. Крилниот напаѓач на Шпанија, иако утре ќе полни 17 ...
| | веќе видена | слични

Ламин Јамал ќе го прослави својот 17. роденден еден ден пред неделното финале на Европското првенство во кое со Шпанија ќе игра против Англија. Јамал иако се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 245 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 342 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „Блиц криг“ на шпански начин за финале на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: