Почнува Самитот на НАТО во Вашингтон, Украина високо на агендата

3 копии

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
| | веќе видена | слични

Остри критики и реакции за Орбан откако изминатиот период на своја рака оствари посета на Москва каде се сретна со рускиот претседател Владимир Путин, а потоа ...
| | веќе видена | слични

„Протече“ писмо на унгарскиот премиер за детали од средбата со рускиот претседател и за неговите ставови и барања По посетата на унгарскиот премиер Виктор ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји возврати на „неоснованите обвинувања“ на НАТО дека Пекинг и помага на Русија во нејзината војна против Украина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НАТО и вети на Украина „неповратен пат“ во бездната, но не и кон алијансата, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија ...
| | веќе видена | слични

Германското министерство за надворешни работи кажа дека Унгарија предизвикала голема штета во 12-те дена откако го презеде ротирачкото претседавање со ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

На Украина не треба да и се даваат ветувања што не можат да се исполнат, изјави хрватскиот претседател Зоран Милановиќ на маргините на самитот на НАТО во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 321 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува Самитот на НАТО во Вашингтон, Украина високо на агендата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: