ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mицкоски од САД праша кој гарантира дека по уставните измени нема да има нови барања

МИЦКОСКИ ПРАША КОЈ ГАРАНТИРА ДЕКА ПО УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕМА ДА ИМА НОВИ БАРАЊА Премиерот Христијан Мицкоски прашува кој ќе гарантира дека вметнувањето на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Во велешко е регистриран уште еден случај на каснување од змија. Се работи за маж од селото Бањица кој бил каснат од змија додека ги миел рацете на чешмата во ...
| | веќе видена | слични

Дефинитивно оваа година е голем проблемот со змиите, главно поради топлото време. Жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија додека ги миел рацете во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните велат дека зависно од можностите одвојуваат одредена сума на пари од својот домашен буџет за да се спремат за на одмор. Дамите објаснуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 320 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 302 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 70 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 42 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mицкоски од САД праша кој гарантира дека по уставните измени нема да има нови барања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: