Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во полуфиналето на Вимблдон

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз в недела ќе ја брани титулата на Вимблдон, откако по пресврт го совлада Данило Медведев. Алкараз победи рускиот тенисер со 6:7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Новак Ѓоковиќ триумфираше против Лоренцо Музети со 3:0 (6:4; 7:6; 6:4) и го закажа овогодинешното финале на Вимблдон со Карлос Алкараз. Тенисерите од Србија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 320 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Бебе во тешка здравствена состојба било оставено во центарот на Велес, случаен минувач го однел во болница, информираа денеска од Секторот за внатрешни работи ...
сите 298 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 71 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во полуфиналето на Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: