Орбан за нападот на детската болница: Одвратно, нашите стравови беа оправдани


2 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се огласи на социјалната платформа Икс во врска со вчерашниот напад на детската болница Охматдит во Киев. „Вчерашниот трагичен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ ги оцени како опасна ескалација изјавите на некои западни земји на овонеделниот самит на НАТО дека ќе му дозволат на Киев да го употреби нивното оружје ...
| | веќе видена | слични

Во Украина денеска беше одржана комеморација за жртвите убиени во рускиот ракетен напад врз детската болница Охматдит на почетокот од неделава. Најсилното ...
| | веќе видена | слични

Во четвртокот, шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Андриј Јермак, повика на укинување на ограничувањата за употребата на оружјето на западните ...
| | веќе видена | слични

„За доброто на меѓународната правда, случаите како намерниот напад на најголемата детска болница во Киев (треба) да се префрлат на Меѓународниот кривичен суд“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Анализите на јавно достапни докази извршени од ракетни експерти, укажува дека руската крстосувачка ракета Kh-101 била оружјето што ја погоди детската болница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Франциск денеска изрази „длабока загриженост“ поради нападите врз медицинските центри во Киев и на училиште во Газа и повика на конкретни решенија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 303 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 109 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 160 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан за нападот на детската болница: Одвратно, нашите стравови беа оправдани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: