Мицкоски во Вашингтон се сретна со конгресмените Тени и Бојл

4 копии
9 копии

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски на маргините на НАТО остварил разговор со премиерката на Италија, Џорџа Мелони. - Разговаравме за продлабочена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил објави дека остварил средба со конгресменката Клаудија Тени, копретседавач на македонската група за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски с сретнал со конгресменката Клаудија Тени, копретседавач на македонската група за пријателство на Конгресот на САД. Тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 357 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 304 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Вашингтон се сретна со конгресмените Тени и Бојл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: