ПЕТРУШЕВСКИ: За три недели власт ВМРО-ДПМНЕ оствари и повеќе од очекуваното, прво ДУИ е во опозиција и мирно седи, со ребаланс на буџет ќе следи покачувањето на пензиите


Петнаесетина дена, три недели како имаме влада во Македонија и сметам дека остваривме и повеќе од она што се очекува. Едни од носечките наши изборни ветувања ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за одбрана Владо Мисајловски вели дека треба да покажеме дека се гордееме со нашата земја, дека сме горди Македонци. Во интервју за МРТ од Вашингтон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за одбрана Владо Мисајловски денеска директно од Вашингтон во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 порача дека Македонија многу одамна заслужила да е дел ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана Владо Мисајловски денеска од Вашингтон во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 порача дека многу одамна сме заслужиле да сме дел од НАТО ...
| | веќе видена | слични

Новата влада ќе продолжи да дава воена помош на Украина, кажа министерот за одбрана Владо Мисајловски кој изминативе три дена е дел од македонската делегација ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Тимчо Муцунски вели дека Македонија останува партнер на Украина, не само од политички аспект, туку и од одбранбена и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Мицкоски можевме да го видиме на многу различни средби во текот на посетата со различни конгресмени на Соединетите Американски Држави, со ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот министер за одбрана Драган Краповиќ, кој како дел од црногорската делегација на Самитот на НАТО во Вашингтон, истакна дека членството во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 321 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕТРУШЕВСКИ: За три недели власт ВМРО-ДПМНЕ оствари и повеќе од очекуваното, прво ДУИ е во опозиција и мирно седи, со ребаланс на буџет ќе следи покачувањето на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: