Средба Тошковски – Чалкли

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, денеска во рамките на посетата на владината делегација на Вашингтон, на Самитот на 75 годишнината од НАТО, се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, остварил средба со унгарскиот колега, Петер Сијарто, во рамки на НАТО Самитот во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, заедно со владината делегација, предводена од премиерот Христијан Мицкоски, учествуваше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, се сретна со Жозеп Борел, потпретседател на ЕК и висок претставник за надворешна ...
| | веќе видена | слични

Како што денеска соопштија од МНР, на средбата, министрите го потврдиле задоволството од развојот на одличната билатерална соработка, при што бил поздравен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, најави дека во наредниот период ќе се проверуваат сомнежите за евентуални пропусти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 415 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 109 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 160 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Тошковски – Чалкли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: