Ампева: Ресорните министерства да ги донесат препораките и мерките за заштита на работниците од високи температури

2 копии

„Гласен Текстилец“ до денеска има добиено околу 15 претставки од страна на работници за неклиматизирани автобуси и повисоки температури во погоните, иако сите ...
| | веќе видена | слични

Речиси во сите европски земји се трудат работната недела да се намали на четири дена. Сепак, грчката влада одлучи да им дозволи на работодавачите да ја ...
| | веќе видена | слични

Работна недела во времетраење од 6 дена како во Грција или 4 дневна по примерот на одредени компании во Германија? Единствената најава за евентуална измена на ...
| | веќе видена | слични

Градежните работници немаат многу избор: велат, мора да работат без разлика дали е топлотен бран или не. Тие велат дека нашле начини да си олеснат, а ...
| | веќе видена | слични

Позитивната страна на српскиот пазар на труд е намалувањето на стапката на невработеност во однос на истиот период во четвртиот квартал од 2022 година, покажа ...
| | веќе видена | слични

За повеќето луѓе, работата пет дена во неделата е многу. Како за шест? Грција донесе нов закон за вработување оваа недела со кој се предвидува шестдневна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 357 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 303 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 109 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ампева: Ресорните министерства да ги донесат препораките и мерките за заштита на работниците од високи температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: