Нови инциденти во северно Косово, запалени два камиона и патничко возило во Северна Митровица

Два камиони и еден автомобил изгореа денеска во раните утрински часови во Северна Митровица, општина во северно Косово населена со српско мнозинство, јави ...
| | веќе видена | слични

Косовската полиција соопшти дека во соработка со Агенцијата за приватизација затворила три бензински пумпи на северот на Косово, бидејќи работеле „без ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља, по денешното затворање на три бензински пумпи на северот на земјата, населен со срспско мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Слаткарницата „Шар“ во Северна Митровица била нападната со молотов коктел утрото на 14 јули. Веста ја потврди заменик директорот на косовската полиција за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови инциденти во северно Косово, запалени два камиона и патничко возило во Северна Митровица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: