ИНЦИДЕНТИ НА КОСОВО: Запалени се два камиона и автомобил во Северна Митровица


2 копии
2 копии
6 копии

Марко Рошиќ, еден од четворицата осудени за убиството на српскиот политичар од Косово, Оливер Ивановиќ, се наоѓа во бегство и полицијата трага по него, јави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Два камиони и еден автомобил изгореа денеска во раните утрински часови во Северна Митровица, општина во северно Косово населена со српско мнозинство, јави ...
| | веќе видена | слични

Заменик-директорот на косовската полиција за северниот регион, Ветон Елшани за медиумите изјави дека случајот е покренат како подметнување пожар, а пред ...
| | веќе видена | слични

Два камиони се опожарени ноќеска час по полноќ во Северна Митровица, а во тој пожар е оштетено и едно патничко возило. Пожарот најверојатно бил подметнат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 321 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 399 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 165 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНЦИДЕНТИ НА КОСОВО: Запалени се два камиона и автомобил во Северна Митровица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: